טף מזון על Teff Superfood

3

2325832393

כתבה חדשה על טף בעיתון הארץ

 

 

טף הוכרז כמזון על, הדבר הבא אחרי קינואה (כתבה מעיתון הארץ) מה זה בעצם טף? מדובר על דגן שמקורו באתיופיה הידוע בתכונותיו המיוחדות לאוכלוסיה האתיופית כבר אלפי שנים. טף הוא בעצם גרגיר החיטה הקטן ביותר מכל סוגי החיטות. הוא ללא-גלוטן, עשיר בברזל (כמעט פי 2 מחיטה רגילה) ומכיל את כל חומצות האמינו החיוניות לגוף. טוב במיוחד לשומרי משקל, אנשים הרגישים לגלוטן, צמחונים, טבעונים, ספורטאים, נשים אחרי לידה, ילדים ועוד..

מה שהעדה האתיופית יודעת מזמן, העולם עכשיו מגלה. כאשר מגדלים כבר טף בארה"ב הולנד ומדינות נוספות ברחבי אירופה. בהמשך לזאת אף נוצר מחסור של טף בשנים האחרונות ובעקבות כך מחירו עלה בארץ מוצאו עד כדי כך שלא ניתן היה לייבאו באופן רשמי מאתיופיה. בשנת 2013 נחתם הסכם סחר בין ישראל לאתיופיה ליבוא טף וניתן להשיגו בארץ באופן סדיר ומפוקח.

כיצד הכי טוב להכין טף?

  1. העדה האתיופית מכינה במשך שנות דור את הפיתה האתיופית בשם אינג'רה (מעין לחוח תימני, פנקייק, לאפה דקה). תהליך הכנת האינג'רה לוקח מעט זמן בעיקר להתססת חומר הגלם. (2,3 ימים). לאחר שהתסיסה מוכנה מכינים את האינג'רה על גבי מחבת סגור. את האינג'רה אוכלים ביחד עם תבשיל אותו שמים במרכזה. התבשיל יכול להיות מבשר\עוף\עדשים\חומוס..
  2. ניתן להכין דייסת טף. לוקחים את הטף שמים בסיר עם מים, כף שמן ודבש להמתקה.
  3. אפיה של לחם טף ביתי יחד עם חיטה לאנשים שלא רגישים לגלוטן.

מתכונים נוספים ועוד בכתבה הבאה.

4 תגובות בנושא “טף מזון על Teff Superfood

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *